Pedikúra – péče o nohy

Pedikúra není žádným přepychem, ale projevem úcty k vlastním nohám.

Pravidelná péče o lidské tělo má dlouholetou tradici. Už v době starého Říma a Řecka byla voda, přicházející do styku s tělem, uznávána jako léčebný prostředek. Péče o hygienu těla byla velmi důležitou součástí tehdejšího života. Lazebnice do koupelí přidávaly vonné oleje, soli, odvary z bylin a jiné léčivé látky.

Na přelomu 18.-19. stol. dr. Scholle zavedl provozovny, ve kterých se začal věnovat péči o nohy – pedikúře. Provozovny pedikúry následně rozšířil téměř po celém světě. V naší republice je zavedl Tomáš Baťa, který ve svých obchodních domech provozoval kurzy vedené odbornými lékaři a vyškolenými instruktory.

Rada:  „Jeden pár nohou nám musí vydržet celý život.“

Péče o nohy, má být pro každého  samozřejmostí. Aby nás poslouchaly, musí být zdravé. Zajišťují naší stabilitu, pohyb a sílu a k tomu je nezbytné, aby měly dokonalý tvar, silné pružné svaly, výkonné svalstvo, dobrý krevní oběh, cévní zásobení a bezpečný kožní kryt. Naše nohy potřebují pravidelnou domácí péči, ale je dobré ji doplnit o péči pedikérky.

V některých dobách byla pedikúra přepychem, ale v dnešní době je ze zdravotního hlediska nepostradatelná.

Doporučuji navštěvovat pedikúru jedenkrát měsíčně.

Pedikúra se provádí vždy na zcela zdravé noze.

Popis procedůry:

  1. odmočení nohou a změkčení kůže pomocí soli k tomu určené
  2. osušení do jednorázového ručníku a informace klienta o stavu jeho nohou
  3. odstranění zrohovatělé vrstvy kůže na patě i chodidle, ošetření nehtových valů, ostříhání nehtů, to vše za pomocí sterilních nástrojů.
  4. aplikace krému
  5. velmi příjemná masáž