Bambusová masáž

Bambus je symbolem životní energie, dlouhověkosti a plodnosti. Používal se i pro obřadní a duchovní potřeby atd. Bambus jako materiál je využíván člověkem od nepaměti. Vlastnosti, pro které je oblíbený bambus hojně využíván jsou: rychlý růst, pružnost, lehkost, pevnost, antibakteriálnost, atd. Výrobky z bambusu jsou např. nádobí, masážní tyče, textil, hudební nástroje, mosty, lešení, atd. Největší přirozený výskyt této dřeviny je v Číně, Indonésii, Japonsku i Thajsku, kde je součástí každodenního života, včetně provozování masáží.

V posledních 15 letech vzniká v USA tzv. ,,bamboo“ masáž, která obsahuje prvky thajské, čínské, shiatsu i klasické masáže. Bambusová masáž je i u nás velice známá a žádaná. Bambus je pro své vlastnosti ideálním pomocníkem, který šetří masérovi nejenom ruce, prsty, ale i celý pohybový aparát. Zejména při tzv. tlakových masážích. Bambusové tyče se používají buď duté nebo plné.

Bambus spojen s masáží

Pro zákazníka je tato masáž velice příjemná a prohřívající. Masáž se provádí za pomoci nahřátých bambusových tyčí a kvalitních přírodních olejů. Dlouhými tahy se tak svaly důkladně propracují do hloubky.

Bambusová masáž

U bambusové masáže dochází k větší stimulaci a prokrvení tkání než u klasické masáže. Což má za následek pozitivní a rychlejší regeneraci celého pohybového aparátu.

Účinky bambusové masáže:

  • prohřívá celé tělo
  • uvolňuje i zbavuje psychického a fyzického napětí
  • urychluje odplavování toxinů z těla
  • urychluje proudění krve a lymfy
  • úžasná při celulitidě
  • zlepšuje kvalitu kůže a podkoží

Kontraindikací,  jsou jakékoli změny v organismu odlišující se od stavu zdravého člověka.