Kosmetika

Kosmetika = péče o celé tělo

Obličej a ruce jsou nejvíce odkrytou částí našeho těla. To znamená i nejvíce namáhanou částí z hlediska vnějších vlivů a počasí.

Kosmetika – obličej

Za velmi důležité považuji pravidelnou každodenní péči, kterou jsme si schopni obstarat sami.

Kosmetické ošetření je důležitým doplňkem této péče. Doporučuji návštěvu kosmetiky pravidelně 1x měsíčně jeli to možné, v opačném případě alespoň několikrát do roka.

Při návštěvě zkontroluji stav Vaší pleti a doporučím následnou domácí péči.

Průběh ošetření:

  • kontrola pleti
  • očištění pleti – odlíčení
  • úprava obočí
  • masáž obličeje a dekoltu
  • vlastní čištění pleti
  • maska
  • závěrečné ošetření

Kosmetické přípravky:

Používám výhradně přírodní kosmetiku. (Sicílie, Francie, Maroko ….)

Zaměřila jsem se na 100% oleje a jíly v podobě masek a zábalů.

Jílové masky v kombinaci se 100% oleji mají blahodárné účinky na pleť, jsou přirozeně bohaté na minerály, osvěžují, dodávají jí novou energii,  odstraňují toxiny  a  to vše činí pleť jemnější a zdravější. Tím vším nejen pomáhají zpomalit přirozený proces stárnutí pokožky (a působí tedy jako anti-aging), ale zároveň pomáhají léčit akné a další nemoci kůže.

 

Zelený jíl je plný životodárných sil a hřejivé energie, kterou absorbuje ze slunce během procesu vysoušení.

Bílý jíl je vhodný zejména pro citlivou nebo podrážděnou pokožku, suchou a zralou pleť.

Zeolit je přírodní vulkanický minerál, ve kterém najdeme až 50 druhů minerálních látek.Neutralizuje toxické látky a absorbuje všechny škodliviny..

Modrý jíl je směs kaolinu s ultramarínu. Je bohatý na oxid křemičitý a má nízkou koncentraci minerálních solí. Čistí, udržuje a oživuje citlivou pokožku.

Černý jíl obsahuje velké množství železa, minerální, čistící, zvláště dobré pro výživu pokožky.

Australský jíl je bohatý na minerály a další živiny, které napomáhají oživení kůže. Je vhodný pro téměř všechny typy pleti. Dodává energii, osvěžuje, odstraňuje toxiny z kůže, což činí pleti jemnější a zdravější. Pomáhá při vymývání nečistot ze všech typů kůže.

Žlutý jíl je používán v péči o citlivou pokožku, o pleť smíšenou a mastnou.

Růžový jíl má uklidňující a čistící efekt.

Červený jíl je uklidňující, používá se na záněty kůže. Detoxikace a revitalizace, na unavenou kůži.

Marocký jíl šetrně čistí pleť do hloubky, uvolní a následně stáhne ucpané a rozšířené póry (černé tečky), odstraní přebytečnou mastnotu, zbytky staré suché kůže a další nečistoty z pokožky. Podporuje lepší hydrataci pokožky, stimuluje její prokrvení a tím i její sebe-obranné mechanismy. Přirozeně reguluje nadbytečnou a nezdravou aktivitu mazových žláz pokožky. Tím vším nejen pomáhá zpomalit přirozený proces stárnutí pokožky (a působí tedy jako anti-aging), ale zároveň pomáhá vyléčit akné a další nemoci kůže.

Peealing z mořských řas plný přírodních minerálů.